Imprezy

Sylwester 2017/2018

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Tegorocznego sylwestra spędzimy w Lublanie – przepięknej i niezwykle romantycznej stolicy Słowenii. Trasa wiedzie przez Wiedeń, Lublanę, Triest, Muggię, Koper, Portorož oraz Piran.

Termin: 28 XII 2017 – 01 I 2018
Koszt: 689 zł

 

SZCZEGÓŁOWY PLAN WYJAZDU

CZWARTEK
Naszą przygodę rozpoczniemy w Krakowie, dokąd z każdego miejsca w Polsce można dojechać bezproblemowo chociażby pociągiem, autobusem czy samochodem. Wyjazd tradycyjnie spod Hotelu Wyspiański 
(róg ul. Kopernika i ul. Westerplatte – zobacz mapę) o 23.30. Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej!

 Miejsce zbiorki

Wesoły autokar, wyposażony w wygodne rozkładane oraz rozsuwane fotele, lodówkę, barek itp., zabierze nas w niezapomnianą podróż. Czas będziemy umilać sobie dobrą muzyką, filmami i karaoke. Zabierz kilka swoich ulubionych kawałków i pokaż nam, co lubisz!

 VentureClubCoach

Jedziesz z nami pierwszy raz? Witamy na pokładzie! Bardziej doświadczeni i zaprawieni w boju koledzy i koleżanki w mig wprowadzą Cię w arkana naszej radosnej gromadki! Jedziesz pierwszy, drugi, sto osiemdziesiąty raz? Zabierz ważny dowód osobisty (paszport nie będzie potrzebny) i trochę „prowiantu” – integrację czas zacząć! Po drodze planujemy częste (co ok. 3 godziny) postoje na stacjach benzynowych. Można rozprostować kości i uzupełnić zapasy. 

PIĄTEK

Nad ranem dojedziemy do stolicy Austrii, gdzie spędzimy kilka godzin. Wiedeń to potężne i monumentalne miasto. Na każdym kroku czuje się, że kiedyś była to stolica wielkiego imperium.

 vena_02_big

Niezliczone pomniki i wielkie budowle nie pozwalają o zapomnieć o wspaniałej przeszłości stolicy Austro-Węgier. Barok, klasycyzm, secesja… Perły architektury, które zachwycą nawet największego laika i ignoranta.

 ....

Poza tym miasto jest wyjątkowo urokliwe, pełne terenów zielonych, parków i udogodnień. Bardzo zadbane. Dumne. Luksusowe. Pełne dorożek i koni.

 ........

Centrum Wiednia otoczone jest reprezentacyjną aleją, przy której zobaczymy sporo naprawdę imponujących budowli, takich jak Parlament, Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Naturalnej wraz z potężnym pomnikiem cesarzowej Marii Teresy czy Operę Państwową.

 ..........

Wzdłuż Ringu położonych jest też kilka pięknych parków (Stadtpark czy usytuowany obok ratusza Rathauspark). Sztandarowym zabytkiem Wiednia jest imponujący kompleks pałacowy – Hofburg. Jego olbrzymią zaletą jest ogólnodostępność – po dziedzińcach dawnego pałacu cesarskiego można się swobodnie poruszać, co dodatkowo ułatwiają rozmieszczone w kilku miejscach plany terenu.

 Vienna

Ciekawostka: w Hofburgu mieści się słynna Hiszpańska Szkoła Jazdy, gdzie można podziwiać pokazy oraz treningi. Warto też przespacerować się położonymi w obrębie Ringu ulicami Starego Miasta, gdzie szczególnie godny polecenia jest Plac św. Szczepana wraz z górującą nad nim katedrą.

 .......

Poza Ringiem trzeba odwiedzić również Karlsplatz z kościołem św. Karola i Belweder.


Następnie pojedziemy zakwaterować się w centrum Lublany.

Ljubljana.original.9989

Wieczorem integracyjna „Lublana by night”. 

SOBOTA
Po śniadaniu udamy się na fakultatywny wyjazd nad Adriatyk, gdzie zwiedzimy m.in. włoską oraz słoweńską część Istrii. Zwiedzanie rozpoczniemy od Triestu.

 Triest - Tramwaj

Pobyt w tym mieście stanowi idealne rozwiązanie dla osób pragnących połączyć wakacje nad morzem z ogromem wrażeń kulturalnych. Ta bogata w historię i sztukę miejscowość, przez wieki wolny port, urzeka klimatem kawiarni oraz wiedeńską architekturą. 

 Triest - Centrum

Miasto jest znane również dzięki artystom i pisarzom, którzy tu żyli i tworzyli. Światową sławę przyniosły mu również kawiarenki literackie (caffè letterari), miejsca spotkań poetów i pisarzy na przełomie XIX i XX wieku. Najsłynniejsze z nich to Caffè S. Marco, Caffè Tommaseo i Caffè degli Specchi, znajdujące się na Piazza Unità d’Italia.

 Triest - Kanał

Charakterystyczny jest także połączony z morzem Canale Grande – schludnie utrzymany kanał z cumującymi łódkami i małymi żaglówkami wygląda niezwykle malowniczo.

 Muggia - Marina

Następnie udamy się do kameralnego miasteczka Muggia, które ma w sobie tyle piękna i magii, że mogłoby nimi obdzielić niejedną miejscowość. W dodatku to jedyna włoska miejscowość na półwyspie Istria.

W tętniącym życiem miasteczku panuje niepowtarzalny klimat – mieszkańcy wynoszą krzesełka na ulicę, czytają gazety, podlewają roślinki w miniaturowych ogródkach na dachach lub werandach, a kobiety pokrzykują na dzieci, które z piskiem ganiają się i śmieją. Jednym słowem – typowa włoska prowincja w pigułce.

 Peluches in Muggia Carnival, 2012

Na koniec spaceru ciężko nam będzie odmówić sobie wypicia lampki wina domowej roboty, które można kupić niemal na każdym kroku. Jego smak jest bardzo charakterystyczny – wręcz nie do zapomnienia!

Po południu udamy się do miasta Koper. Należy ono do grona miejsc, które wymykają się prostej klasyfikacji. Obecnie jest to największy port morski Słowenii.

 Koper - Stare Miasto

Koper to bogata w zabytki oraz tradycje historyczne dawna stolica Istrii. Rynek z katedrą, Pałacem Pretorów oraz słynną miejską loggią zaliczany jest do najpiękniejszych w całym kraju.

 Klif w drodze do Piran

Następnie przejedziemy przez Portorož do Piran, miasta stanowiącego prawdziwą perłę Riwiery Słoweńskiej, a położonego malowniczo na wydłużonym, skalistym cyplu.

 Piran - z samolotu

To jedno z najbardziej popularnych miejsc w Słowenii. Jako takie bywa niezwykle zatłoczone.  Wystarczy jednakże wejść w labirynt krętych i wąskich uliczek Starego Miasta, aby znaleźć całkiem wyludnione zaułki, których jedynymi gośćmi są leniwe koty.

 Piran - Panorama

Wieczorem wrócimy do Lublany. Dla chętnych kolejny wieczór integracyjny. 

5884793383_b98cf15a56_b

NIEDZIELA

Ostatni dzień roku spędzimy w Lublanie. To miejsce niezwykłe – niewielka stolica żyjąca własnym, ustalonym od wieków tempem.

 Lublana - Smok

W pierwszej chwili może się nam wydawać nieco prowincjonalna, jednak owo wrażenie szybko mija, gdyż Lublana to także miasto licznych festiwali oraz bardzo interesującej kultury alternatywnej, przyciągające jak magnes wiele indywidualności z całego świata, animujących życie artystyczne i rozrywkowe.

 Ljubljana_vogelvlucht

Wyraźnie odczuwalny genius loci jest dziełem jednego człowieka – wizjonera i architekta Jozego Plecnika, który w okresie międzywojennym przekształcił Lublanę w prawdziwą środkowoeuropejską metropolię.

 Ljubljana-Slovenia

Nawet krótki pobyt w Lublanie pozwoli nam łatwo zrozumieć Słoweńców, którzy nie potrafią opowiadać o swojej stolicy bez czułości. Po południu wrócimy do pokoi i zaczniemy przygotowania do Wielkiej Nocy Sylwestrowej. 

 image_nova-godina-v-liubliana_14348_0

Nowy Rok przywitamy wspólnie na głównym placu miasta, po czym przeniesiemy się do wybranych lokali. Opcjonalna propozycja spędzenia nocy sylwestrowej w dziale aktualności.

 Nightlife

Jesteśmy przekonani, że nasi miejscowi „eksperci” zadbają o to, by owa noc na długo utkwiła w Waszej pamięci! 

PONIEDZIAŁEK
Po śniadaniu czas na wykwaterowanie. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy – pora na powrót do ojczyzny.

 Early Bridges City Ljubljana Morning High Resolution

Podczas przejazdu nie zabraknie dobrego kina, muzyki oraz regeneracyjnych napojów i przekąsek. Po drodze zatrzymamy się na obiad w sprawdzonej knajpce ze smacznym jedzeniem. Historia kołem się toczy, a Władysław Stanisław Reymont w Chłopach doskonale ukazał nam cykliczność życia – w związku z tym naszą przygodę skończymy tam, gdzie ją zaczęliśmy.

 Kraków !

W Krakowie wylądujemy w godzinach wieczornych. Tutaj też zapewne będą miały miejsce gorączkowe rozmowy na temat następnej wyprawy. Przyzwyczailiśmy się.

 ekipa

CO OBEJMUJE KOSZT WYJAZDU?

  • przejazd autokarem klasy LUX (wygodne siedzenia, klimatyzacja, barek, wideo),
  • noclegi ze śniadaniem w ścisłym centrum Lublany,
  • zwiedzanie z przewodnikiem,
  • ubezpieczenie (KL: 10 000 €; NNW: 2000 €; bagaż: 200 €),
  • butelkę sylwestrowego „szampana”,
  • identyfikatory, smycze, mapki, materiały organizacyjne itp.,
  • klubowy „welcome drink” połączony z integracją
  • oraz standardowo wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę.

 

OPCJONALNE KOSZTY DODATKOWE:

  • wyjazd fakultatywny (sobota) – 89 zł,
  • dopłata do pokoju 2-osobowego – 199 zł/os. (dopłata łączna za wszystkie noclegi; liczba „dwójek” jest mocno ograniczona, dlatego chęć zakwaterowania w pokoju dwuosobowym należy zgłosić podczas rezerwacji).

W CELU REZERWACJI MIEJSCA NALEŻY WYPEŁNIĆ FORMULARZ [LINK]

W dziale „Aktualności” na bieżąco publikujemy informacje praktyczne oraz szczegółowe ceny poszczególnych artykułów. Ponadto jesteśmy otwarci na wszelkie pytania oraz uwagi. Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona. Miejsca na Sylwestra zapełniają się bardzo szybko, więc w celu uniknięcia przykrych rozczarowań lepiej nie zwlekać do końca.

Pozdrawiamy,
Ekipa Venture Club Polska

kontakt