Długi Weekend Czerwcowy 2018

plitvice-lake

 

Termin: 30.V – 03.VI

Koszt: 589 zł

W CELU REZERWACJI MIEJSCA NALEŻY WYPEŁNIĆ FORMULARZ [LINK]

Podczas rezerwacji w polu „Nazwa wyjazdu” należy wpisać hasło „Czerwiec”. ;-)

(Paszport nie jest wymagany, wystarczy ważny dowód osobisty)

 

SZCZEGÓŁOWY PLAN WYJAZDU

Środa
Naszą przygodę rozpoczniemy w Krakowie, dokąd z każdego miejsca w Polsce można dojechać bezproblemowo chociażby pociągiem, autobusem czy samochodem. Zbiórka tradycyjnie pod Hotelem Wyspiański (róg ul. Kopernika i ul. Westerplatte – zobacz mapę) o g. 24.00.

Miejsce zbiorki

Wesoły autokar, wyposażony w wygodne rozkładane oraz rozsuwane fotele, lodówkę, barek itp., zabierze nas w niezapomnianą podróż. Czas będziemy umilać sobie dobrą muzyką, filmami i karaoke. Zabierz kilka swoich ulubionych kawałków i pokaż nam, co lubisz!

VentureClubCoach

Jedziesz z nami pierwszy raz? Witamy na pokładzie! Bardziej doświadczeni i zaprawieni w boju koledzy i koleżanki w mig wprowadzą Cię w arkana naszej radosnej gromadki! Jedziesz pierwszy, drugi, sto osiemdziesiąty raz? Zabierz ważny dowód osobisty (paszport nie będzie potrzebny) i trochę „prowiantu” – integrację czas zacząć! Po drodze planujemy częste (co ok. 3 godziny) postoje na stacjach benzynowych. Można rozprostować kości i uzupełnić zapasy.

Czwartek
Po wesołej nocy w autokarze wczesnym rankiem przyjedziemy do Bratysławy, Svejkw której zatrzymamy się na śniadanie oraz spacer po urokliwej starówce, prawdziwym labiryncie małych uliczek, często pnących się wysoko w górę, gdzie skupionych jest najwięcej zabytków, reprezentujących głownie gotyk oraz barok wiedeński.Bratislava - Stare Miasto Jednym z ważniejszych jest Zamek Bratysławski, usytuowany na granitowym wzgórzu, 80 metrów nad lustrem Dunaju.Bratislava - Panorama To twierdza o 4 wieżach zbudowanych w narożnikach murów obronnych.

Untitled 20Przed południem zatrzymamy się w Keszthely, miejscowości noszącej miano stolicy Balatonu, mogącej się poszczycić ponad 750-letnią historią. Dzięki walorom naturalnym miasta i jego bezpośrednich okolic, bogactwu zabytków historycznych znajdujących się nad Balatonem oraz imponującym tradycjom miejscowość stała się ważnym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym.

Keszthely - belvaros Przesiąknięta starodawną świetnością panorama, dziedzictwo historyczne różnych epok oraz jedyne odnowione w autentycznym stylu epoki kąpielisko nad Balatonem nadają miastu niepowtarzalną atmosferę. Wzdłuż ulicy spacerowej w centrum Keszthely znajdują się nastrojowe restauracje i kawiarnie.Keszthely Najstaranniej odnowiony i urządzony pałac w kraju – pałac Festeticsów – wraz ze swoim osobliwym parkiem, gotycki kościół parafialny na Placu Głównym oraz Muzeum Balatonu, przedstawiające historię jeziora, odzwierciedlają wyjątkową rolę miasta na całym brzegu Balatonu.ZagrebPo południu dojedziemy do Zagrzebia, gdzie zakwaterujemy się w ścisłym centrum miasta. Przewidujemy czas wolny na odpoczynek. Przed wieczorem wyruszymy na wspólny spacer połączony ze zwiedzaniem, a towarzyszący nam autochtoni zaprezentują nam prawdziwe oblicze stolicy Chorwacji.Zagreb - Centre Zagrzeb, położony w głębi kraju nad rzeką Sawą, z architekturą przypominającą inne ośrodki Monarchii Austro-Węgierskiej, to miasto o dwóch obliczach: posiada urokliwą starówkę, jednocześnie będąc nowoczesną europejską metropolią. O niezwykłości Chorwacji nikogo przekonywać nie trzeba – już od dawna ten zakątek Europy jest chętnie odwiedzany przez turystów.Zagreb - Ilica O ile jednak wybrzeże Adriatyku jest popularną oazą wypoczynku, o tyle Zagrzeb to ciągle miasto nieodkrytym – więc warto nadrobić zaległości i dać się oczarować niezwykłemu urokowi chorwackiej stolicy. Zwiedzanie zakończymy w jednej z lokalnych knajpek, gdzie będziemy mieli możliwość integracji połączonej z kosztowaniem tradycyjnych chorwackich potraw.NightlifeDla chętnych „Zagrzeb by night”.

Piątek
Po śniadaniu fakultatywny wyjazd nad Jeziora Plitwickie oraz Adriatyk.
1) Naszą podróż rozpoczniemy w miejscu naprawdę niezwykłym, gdzie na długości ponad ośmiu kilometrów wzdłuż kilku rzek i strumieni ciągnie się 16 dużych i kilka pomniejszych jezior opadających kaskadą godną najwyśmienitszych wersalskich architektów.walking-through-plitvice Różnica pomiędzy najwyższym jeziorem (Prošćanskim) a kanionem rzeki Korany wynosi 158 m. Wokół rośnie dziewiczy bór, jeden z największych w Europie.plitvice Jeziora Plitwickie można zobaczyć bez potrzeby przedzierania się przez błota i chaszcze, gdyż rezerwat jest szczególnie przyjazny odwiedzającym.plitvice-waterfall-at-high-noon Znajdują się tam ścieżki, w trudniejszych miejscach wyłożone drewnianymi balami, mostki i szlaki tuż nad wodą.Plitvice- Promy przewożą zwiedzających z jednego brzegu jeziora na drugi, a statkiem można się wybrać w podróż po największym akwenie – Kozjaku (ponad dwa kilometry długości).-plitvice- Na terenie parku znajduje się również kolejka wąskotorowa.
2) Następnie przejedziemy do Senj. To przepiękne miasteczko oraz port nad Adriatykiem w Kanale Velebitskim.Senj - Sky View Centrum miasta zachowało swój oryginalny wygląd z XVI stulecia.Senj - Panorama W Senj znajduje się bardzo dobrze utrzymana plaża oraz masa klimatycznych knajpek, tawern oraz kawiarni, w których wieczory przy zachodzie słońca są niezwykle urokliwe.Senj - Sunset
3) Wracamy na nocleg do Zagrzebia.Zagreb - Cvjetno Dla chętnych kolejna porcja nocnych przygód. ;-)

Sobota
Po śniadaniu wykwaterujemy się i pojedziemy w kierunku Republiki Serbskiej. Po południu przyjedziemy do Banja Luki, gdzie standardowo spotkamy się z autochtonami, którzy wprowadzą nas w tajniki tego niezwykłego miejsca.Banja Luka - Panorama Jest to przepiękne, zewsząd otoczone zielenią miasto, które przedziela rzeka Vrbas. Oprócz obronnej fortecy pochodzącej z czasów rzymskich Banja Luka może się poszczycić m.in. ponad 40 meczetami.Banja Luka - Church in the-centre Jedną z wielu atrakcji turystycznych jest spływ na specjalnych tratwach po rzece. Banja Luka - KrupaTo cudowne miasto w słonecznej Bośni, zamieszkane od wieków przez Chorwatów, Serbów, Bośniaków, jest przykładem doskonałych stosunków sąsiedzkich.Banja LukaWieczorem nasi autochtoni zaprowadzą nas na kolację do jednej z lokalnych knajpek, gdzie przewidujemy biesiadowanie w bośniackich klimatach do późnych godzin wieczornych.Banja Luka - Street Nocą wyruszymy w kierunku Węgier.

Niedziela
Nad ranem dojedziemy do stolicy Węgier.Budapest Heroes' Square Budapeszt… – do tej nazwy przywykliśmy i nawet jeśli znamy określenie „Perła Dunaju”, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z jego trafności. Lecz gdy sami staniemy w końcu na Wzgórzu Zamkowym i spróbujemy ogarnąć wzrokiem wspaniałe budowle, majestatyczne mosty i rozchodzące się promieniście aleje, jasnym staje się, że to jedno z najpiękniejszych miast naszego kontynentu.Budapest - st Istvan Następnie obierzemy kurs na monumentalne zabytki miasta. Naszym oczom ukażą się m.in.:

majestatyczny kompleks Zamku Królewskiego znajdujący się wraz z całym Wzgórzem Zamkowym na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO,Budapest bridgezbudowany w XIII w. kościół Macieja, pełen pięknych fresków i witraży,
gmach Parlamentu z końca XIX w., przy wznoszeniu którego pracowało ponad 1000 osób, zużyto 40 kilogramów złota i ponad 40 milionów cegieł,Budapeszt - Kawiarnie na BaszcieMost Łańcuchowy, uważany za najpiękniejszy nad całym Dunajem,Budapeszt - Most ŁańcuchowyBazylika Św. Stefana, która w najszerszym miejscu mierzy 55 m długości, zajmuje powierzchnię 414 m2 i może pomieścić 10 000 wiernych.Budapest operaZamiast zwiedzać wolisz poznać urok węgierskich term? Nie ma problemu – osoby chętne na czas naszego małego „Tour de Budapest” zatrzymają się na kilka godzin w Łaźniach Sechenyiego – jednym z największych i najładniejszych kompleksów term i basenów w Europie, gdzie na spragnionych aktywności i orzeźwienia czekają baseny na otwartym powietrzu, liczne termy o zróżnicowanej temperaturze wody, sauny, solarium i masaże.IMG_3195

I już wracamy do ojczyzny. Podczas przejazdu nie zabraknie dobrego kina, muzyki oraz regeneracyjnych napojów i przekąsek … ;-) Po drodze zatrzymamy się na obiad w sprawdzonej knajpce z dobrym lokalnym jedzeniem.

Historia kołem się toczy, a Władysław Stanisław Reymont w „Chłopach” doskonale ukazał nam cykliczność życia – w związku z tym skończymy tam, gdzie zaczęliśmy. W Krakowie, gdzie wylądujemy w późnych godzinach wieczornych.
Tutaj zapewne będą miały miejsce gorączkowe rozmowy na temat następnej wyprawy. Przyzwyczailiśmy się. :)

CO OBEJMUJE KOSZT WYJAZDU?

 • przejazd autokarem klasy LUX (wygodne siedzenia, toaleta, klimatyzacja, barek, wideo),
 • noclegi ze śniadaniami w centrum Zagrzebia,
 • polskojęzycznego pilota na całej trasie,
 • zwiedzanie z przewodnikiem,
 • ubezpieczenie {KL: 10.000€ ; NNW: 2.000€ ; bagaż: 200€},
 • degustację „lokalnych trunków” nad Adriatykiem,
 • identyfikatory, smycze, mapki, materiały organizacyjne itp.
 • klubowy „Welcome Drink” ;-)

… oraz standardowo, wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę ;-)

OPCJONALNE KOSZTY DODATKOWE:

 • wyjazd fakultatywny nad Jeziora Plitwickie oraz Adriatyk – 30 € (w cenie bilet wstępu)
 • opcjonalne wstępy do poszczególnych obiektów/klubów itp. – 10 €
 • dopłata do pokoju 2-osobowego – 120 zł/os. (dopłata łączna za wszystkie noclegi)

W CELU REZERWACJI MIEJSCA NALEŻY WYPEŁNIĆ FORMULARZ [LINK]

Podczas rezerwacji w polu „Nazwa wyjazdu” należy wpisać hasło „Czerwiec”. ;-)

W dziale „Aktualności” na bieżąco publikujemy informacje praktyczne oraz szczegółowe ceny poszczególnych artykułów. Ponadto jesteśmy otwarci na wszelkie pytania oraz uwagi. Przypominamy, że ilość miejsc jest ograniczona, więc w celu uniknięcia przykrych rozczarowań lepiej nie zwlekać do końca.

Serdecznie pozdrawiamy,
Ekipa Venture Club Polska ;-)

kontakt