Długi Weekend Czerwcowy

Ukraina – Szlakiem Polskich Kresów + BukowinaKresy
19 czerwca (23:30) – 23 czerwca (wieczór)

589 zł

W CELU REZERWACJI MIEJSCA NALEŻY WYPEŁNIĆ FORMULARZ [LINK]
Podczas rezerwacji w polu „Nazwa wyjazdu” należy wpisać hasło „Czerwiec”.
(Wymagany paszport ważny minimum 90dni w momencie wyjazdu z Ukrainy)

Środa

Naszą przygodę rozpoczniemy w Krakowie, dokąd z każdego miejsca w Polsce można dojechać bezproblemowo chociażby pociągiem, autobusem czy samochodem. Wyjazd tradycyjnie spod Hotelu Wyspiański (róg ul. Kopernika i ul. Westerplatte – zobacz mapę) o 23.30. Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej!Miejsce zbiorkiWesoły autokar, wyposażony w wygodne rozkładane oraz rozsuwane fotele, toaletę, lodówkę, barek itp., zabierze nas w niezapomnianą podróż. Czas będziemy umilać sobie dobrą muzyką, filmami i karaoke. Zabierz kilka swoich ulubionych kawałków i pokaż nam, co lubisz!VCPCoachJedziesz z nami pierwszy raz? Witamy na pokładzie! Bardziej doświadczeni i zaprawieni w boju koledzy i koleżanki w mig wprowadzą Cię w arkana naszej radosnej gromadki! Jedziesz pierwszy, drugi, sto osiemdziesiąty raz? Zabierz ważny paszport i trochę „prowiantu” – integrację czas zacząć! Po drodze planujemy częste (co ok. 3 godziny) postoje na stacjach benzynowych. Można rozprostować kości i uzupełnić zapasy.

Czwartek

Nad ranem przyjazd do miasta Brunona Schulza – Drohobycza, którego magiczny obraz utrwalony został na kartach „sklepów cynamonowych”.Drohobycz Krótki spacer, podczas którego zobaczymy m.in. dom, w którym mieszkał Bruno Schulz, kościół pw. św. Bartłomieja z XIV w. TruskawiecNastępnie przejedziemy do Truskawca, najsłynniejszego podkarpackiego kurortu – przechadzka po centrum uzdrowiska, czas wolny.Truskawiec kurortPrzejazd do Stanisławowa – trzeciego co do wielkości, po Lwowie i Krakowie mieście Galicji.Stanisławów Zobaczymy m.in. rynek, ratusz, kolegiatę z nekropolią Potockich, kościół ormiański oraz synagogę.Stanisławów ratuszPo południu zakwaterowanie w Zaleszczykach i czas wolny na odpoczynek, regenerację, spacer, plażowanie nad Dniestrem itd…Zaleszczyki plakatPolska Riwiera – tak nazywano Zaleszczyki w najbardziej wysuniętym na południe zakątku II Rzeczypospolitej, tuż przy granicy polsko-rumuńskiej. Od 1923 miasto znajdowało się w granicach Polski (województwo tarnopolskie). Bardzo modny w latach 20. i 30. kurort był sławny dzięki szczególnemu klimatowi i wyjątkowemu położeniu.Zaleshchiki panoramic view Leżał w głębokim jarze w zakolu Dniestru, był z trzech stron otoczony rzeką. Klimat przypominał śródziemnomorski – latem temperatury dochodziły do nawet 50 stopni Celsjusza. To tutaj przypadało najwięcej słonecznych dni w Polsce. Woda Dniestru miała ponad 30 stopni ciepła. Główną atrakcją miasta były naturalnie plaże – słoneczna i cienista.Zaleszczyki promenada Na plaży nad Dniestrem co dzień grała orkiestra, organizowano dansingi oraz imprezy kulturalne. Zaleszczyki słynęły także z sadów owocowych, w których rosły m.in. morele, brzoskwinie, arbuzy, melony, winogrona, morwy, a nawet pomarańcze. Co roku urządzano tu ogólnopolskie święto winobrania.wodospadWieczorem integracyjna kolacja połączona z imprezą do późnych godziny nocnych. ;-)

Piątek

Po śniadaniu wyjazd fakultatywny, który zaczniemy od przejazdu przez Skałę Podolską do Kamieńca Podolskiego.Skała Podolska Zwiedzanie największej twierdzy Kresów Rzeczypospolitej.Kamieniec Podolski Zobaczymy również bramy miejskie, rynek oraz ratusz.Kamieniec Podolski panorama sm Następnie przejedziemy do Chocimia, którego największą atrakcją jest zamek – forteca, skąd roztacza się przepiękna panorama na Dniestr.Chocim Przejedziemy przez Okopy Świętej Trójcy, miejsca opiewanego przez Krasińskiego w „Nie-Boskiej komedii”.Chocim zamek Resztę dnia spędzimy w Czerniowcach, nazywanych „małym Wiedniem Wschodu”,Czerniowce gdzie zobaczymy ratusz, teatr, Żydowski Dom Ludowy, Rumuński Pałac Narodowy, Pałac Metropolitów Bukowińskich, zabytki sakralne różnych wyznań obecnych w mieście.Czerniowce Uniwersytet Czas wolny na jednej z najpiękniejszych ulic miasta.Czerniowce Plac TeatralnyWieczorem wrócimy do pokoi, a po szybkiej regeneracji czeka nas integracyjne ognisko połączone z degustacją lokalnych „specjałów”. ;-) Zaleszczyki wieczorem

Sobota

Po śniadaniu wykwaterowanie oraz przejazd przez Trembowlę do Tarnopola, gdzie czeka nas krótkie zwiedzanie.Tarnopol Następnie zobaczymy Zbaraż, słynną obronną rezydencję uwiecznioną przez Sienkiewicza w powieści „Ogniem i mieczem”.Złoczów Przejazd do Złoczowa, gdzie zobaczymy zamek Sobieskich z XVI wieku.Lwów obrazPo zakwaterowaniu udamy się na zwiedzanie Lwowa, zobaczymy m.in. Cmentarz Łyczakowski – jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany lwowskim Pere – Lachaise, Cmentarz Orląt Lwowskich,Cmentarz Orląt Lwowskich greckokatolicką katedrę św. Jura, zobaczymy Wysoki Zamek z Kopcem Unii, skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta i okolicy oraz Uniwersytet Lwowski – były Sejm Galicyjski.Lviv old town, Ukraine Następnie przejdziemy na starówkę z pięknym rynkiem, zwiedzimy katedrę – jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie, Kaplicę Boimów – pomnik architektury i rzeźby manierystycznej, Katedrę Ormiańską – budowlę nawiązującą stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie, Cerkiew Wołoską – wzniesioną przez włoskiego budowniczego Pawła Rzymianina w stylu włoskiego odrodzenia.Lwów opera Zobaczymy również operę, Wieżę Prochową, kościół św. Andrzeja oraz klasztor Bernardynów – jeden z najpiękniejszych kościołów Lwowa.Lwów Dom LegendDla chętnych integracyjny Lwów „by night” czyli impreza w najciekawszych klubach do białego rana … ;-) Lwów by night

Niedziela

Po śniadaniu wykwaterowanie oraz przejazd w kierunku Polski.Lwów WSI już wracamy do ojczyzny. Podczas przejazdu nie zabraknie dobrego kina, muzyki oraz regeneracyjnych napojów i przekąsek … Po drodze zatrzymamy się na obiad w sprawdzonej knajpce z dobrym lokalnym jedzeniem. Historia kołem się toczy, a Władysław Stanisław Reymont w „Chłopach” doskonale ukazał nam cykliczność życia – w związku z tym skończymy tam, gdzie zaczęliśmy.

Kraków ! W Krakowie wylądujemy w godzinach wieczornych. Tutaj zapewne będą miały miejsce gorączkowe rozmowy na temat następnej wyprawy. Przyzwyczailiśmy się. ;-)

CO OBEJMUJE KOSZT WYJAZDU?

przejazd autokarem klasy LUX (wygodne siedzenia, toaleta, klimatyzacja, barek, wideo),

noclegi ze śniadaniami w hotelach/pensjonatach,

śniadanie w Drohobyczu,

integracyjną kolację w Zaleszczykach,

zwiedzanie z przewodnikiem,

ubezpieczenie {KL: 10.000 € ; NNW: 2.000 € ; bagaż: 200 €},

degustację lokalnych trunków,

identyfikatory, smycze, mapki, materiały organizacyjne itp.

klubowy „welcome drink”

… oraz standardowo, wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę ;-)

.
OPCJONALNE KOSZTY DODATKOWE:

piątkowy wyjazd fakultatywny na Podole oraz Bukowinę – 15€

dopłata do pokoju 2-osobowego – 99 zł/os . (dopłata łączna za wszystkie noclegi

opcjonalne wstępny do poszczególnych obiektów/klubów itp. – ok. 10€

W CELU REZERWACJI MIEJSCA NALEŻY WYPEŁNIĆ FORMULARZ [LINK]

W dziale „Aktualności” na bieżąco publikujemy informacje praktyczne oraz szczegółowe ceny poszczególnych artykułów. Ponadto jesteśmy otwarci na wszelkie pytania oraz uwagi.

Serdecznie pozdrawiamy,
Ekipa Venture Club Polska