Wakacje 8-15.VIII – Odessa – Mołdawia – Bukowina – Naddniestrze – Lwów

CoverW CELU REZERWACJI MIEJSCA NALEŻY WYPEŁNIĆ FORMULARZ [LINK]
Podczas rezerwacji w polu „Nazwa wyjazdu” należy wpisać hasło „Sierpień”.
(Wymagany ważny paszport)

Koszt: 789 zł

Termin: 8 sierpnia (sobota – g.20:00) – 15 sierpnia (sobota – wieczór)

 

Sobota (g.20:00)

Naszą przygodę rozpoczniemy w Krakowie, dokąd z każdego miejsca w Polsce można dojechać bezproblemowo chociażby pociągiem, autobusem Wyjazd spod Pomnika Grunwaldzkiego na Placu Matejki (zobacz mapę) o 20.00. Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej!Plac Jana Matejki - Pomnik GrunwaldzkiWesoły autokar, wyposażony w wygodne rozkładane oraz rozsuwane fotele, toaletę, lodówkę, barek itp., zabierze nas w niezapomnianą podróż. Czas będziemy umilać sobie dobrą muzyką, filmami i karaoke. Zabierz kilka swoich ulubionych kawałków i pokaż nam, co lubisz! Jedziesz z nami pierwszy raz? Witamy na pokładzie!VCPCoachBardziej doświadczeni i zaprawieni w boju koledzy i koleżanki w mig wprowadzą Cię w arkana naszej radosnej gromadki! Jedziesz pierwszy, drugi, sto osiemdziesiąty raz? Zabierz trochę „prowiantu” – integrację czas zacząć! Po drodze planujemy częste (co ok. 3 godziny) postoje na stacjach benzynowych. Można rozprostować kości i uzupełnić zapasy.

Niedziela
Wczesnym rankiem dojedziemy do Stanisławowa – trzeciego co do wielkości, po Lwowie i Krakowie mieście Galicji.StanisławówZobaczymy m.in. rynek, ratusz, kolegiatę z nekropolią Potockich, kościół ormiański oraz synagogę. Przewidujemy również czas wolny na śniadanie, wymianę pieniędzy, zakupy itp…Stanisławów ratuszNastępnie zakwaterujemy się w Czerniowcach, nazywanych „małym Wiedniem Wschodu”. Czas wolny na regeneracyjny odpoczynek.Czerniowce Po południu udamy się na spacer po tym przepięknym mieście, zobaczymy m.in. ratusz, teatr, Żydowski Dom Ludowy, Rumuński Pałac Narodowy, Pałac Metropolitów Bukowińskich, zabytki sakralne różnych wyznań obecnych w mieście.Czerniowce UniwersytetCzas wolny na jednej z najpiękniejszych ulic miasta.Czerniowce Plac TeatralnyWieczorem, dla chętnych Czerniowce „by night”. czyli impreza w najciekawszych miejscach życia nocnego do białego rana.NightClub

Poniedziałek
Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu przejazd w kierunku granicy z Mołdawią. Po przekroczeniu granicy ukraińsko–mołdawskiej, przejazd do miasta Bielce – zwanego „stolicą północnej Mołdawii”. Primaria_BaltZobaczymy m.in. Pałac Biskupi, świątynię katolicką św. Archaniołów oraz Dom Polski. Czas wolny.pałąc biskupi Następnie pojedziemy do Monastyru Saharna założonego przez Mnicha Bartholomew Bandyhanda w 1777 r. na miejscu pustelni.ms Klasztor zbudowany jest w wąskim i głębokim wąwozie nad brzegiem górskiego strumienia i słynie ze świętego źródła o właściwościach leczniczych.unnamed Klasztorny kompleks składa się z kościołów: zimowego – Assumption i letniego – St. Kościół Trójcy, dom wcześniejszy, refektarz z kuchnią, piekarnią i stróżówkami z celami mnicha. Wszystkie te konstrukcje są rozmieszczone na trzech naturalnych tarasach.moldova Następnie zwiedzanie Monastyru Wniebowzięcia Tipova założonego w XVI/XVII wieku przez mnichów uciekających przed Tatarami.Tipova Malowniczy widok na Dniestr. Przejazd do Orheiul Vechi, kompleksu muzealnego, gdzie zobaczymy ślady cywilizacji ludów żyjących pomiędzy rzekami Dniestr i Prut.wp2219871 Zwiedzanie wykutego w skale monastyru St. Maria Dormana i muzeum etnograficznego.Chisinau_CenterWieczorem zakwaterowanie, a dla chętnych integracyjna „mołdawska biesiada”, podczas której nie zabraknie tradycyjnych potraw, trunków oraz muzyki.
Moldova

Wtorek
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wizyta w słynnej winiarni Cricova – podziemnym mieście winWinnice(ponad 100 km wykutych w skałach korytarzy oraz ulic nazwanych gatunkami win), gdzie będzie możliwość zakupu wyśmienitych win m.in. Chardonnay i Cabernet.Winnice2Następnie dla chętnych spacer po zabytkowym centrum stolicy Mołdawii – Kiszyniowie.PrimariaChisinauZobaczymy m.in.: budynek ratusza, Łuk Triumfalny, prawosławną katedrę Narodzenia Pańskiego, a także kultowy pomnik króla Mołdawii Stefana Cel Mare.Armenian_street_ChisinauPo południu dojedziemy do Naddniestrza – nieuznawanego państwa ze stolicą w Tyraspolu,tyraspolobejmującego tereny położone na lewym brzegu Dniestru oraz prawobrzeżne miasto Bendery (Tighina).tpWobec stolicy Naddniestrza często używa się określenia „sowiecki skansen”.
plac
Krążą legendy na temat braku wielu znanych nam z „naszego” świata udogodnień – jak internet, płatność kartą czy telefony komórkowe.Bender_Fortress._Church Zobaczymy m.in. zamek w Benderach,Bender_Fortress_Citadel a w samym Tyraspolu Pomnik Chwały Wojennej, który w rzeczywistości składa się z czołgu, cerkwi i kilku monumentów.Naddniestrze W naszej wyprawie skupimy się głównie na codziennym życiu mieszkańców. puszkinNigdzie indziej nie zapłacicie plastikowymi monetami.moneta Czekają nas niezapomniane chwile biesiady, podczas której wysłuchamy niezwykłych historii – zwłaszcza od starszych mieszkańców Naddniestrza.domsovyetovWieczorem dojedziemy do Odessy - trzeciego co do wielkości miasta Ukrainy i największego portu czarnomorskiego.Odessa panorama Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek, a dla chętnych Odessa nocą … ;-) Odessa night

Środa
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, spacery po nadmorskim bulwarze, jedzenie, zakupy, zjazd kolejką linową na najbardziej znaną odesską plażę Arkadię itp…Odessa plaza Po południu z chętnymi udamy się na zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in. schody Potiomkinowskie, nowoczesny dworzec morski,Odessa Schody „ślady polskie” w Odessie – ulica Polska i tablica upamiętniająca pobyt Adama Mickiewicza, pomnik Puszkina i Richelieu oraz budynek opery.Odessa fon Wieczorem kolejna porcja integracyjnej Odessy nocą … ;-) Odessa pomnik

Czwartek
Po śniadaniu czeka nas leniwy, typowo wakacyjny dzień, który można będzie sobie dowolnie zagospodarować.odessa bulw Natomiast dla chętnych przewidujemy rejs statkiem po Morzu Czarnym, podczas którego dotrzemy do fascynujących zakątków niedostępnych drogą lądową.odessa arkadiaNastępnie czeka nas wesoły przejazd do Lwowa.

Piątek
Nad ranem dojedziemy do Lwowa – dawnej stolicy Galicji. Po śniadaniu czeka nas zakwaterowanie oraz dłuższy czas wolny na odpoczynek. Po regeneracji ruszymy na miasto. Zobaczymy Wysoki Zamek z Kopcem Unii, skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta i okolicy.Lwów WSNastępnie przejdziemy na starówkę z pięknym rynkiem, zobaczymy katedrę – jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie, Kaplicę Boimów – pomnik architektury i rzeźby manierystycznej, greckokatolicką katedrę św. Jura oraz Uniwersytet Lwowski – były Sejm Galicyjski.Lviv old town, UkraineKatedrę Ormiańską – budowlę nawiązującą stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie, Cerkiew Wołoską – wzniesioną przez włoskiego budowniczego Pawła Rzymianina w stylu włoskiego odrodzenia.Lwów stare miasto wieczoremZobaczymy również operę, Wieżę Prochową, kościół św. Andrzeja oraz klasztor Bernardynów – jeden z najpiękniejszych kościołów Lwowa.Lwów opera Po zwiedzaniu przewidujemy czas wolny, podczas którego warto napoić się magiczną atmosferą starego miasta, delektując się niepowtarzalną kawą oraz słynnymi wyrobami cukierniczymi. Lwów Dom LegendDla chętnych integracyjny Lwów „by night” czyli impreza w najciekawszych miejscach do białego rana … ;-) Lwów by night

Sobota
Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu przewidujemy czas wolny na liczne zakupy, jedzenie oraz ostatnie, magiczne chwile w tym niezwykłym mieście. Lwów obrazWizytę we Lwowie zakończymy zwiedzaniem Cmentarza Łyczakowskiego – jednego z największych cmentarzy w Europie, nazywanego lwowskim Pere – Lachaise oraz Cmentarza Orląt Lwowskich.Cmentarz Orląt LwowskichI już wracamy do ojczyzny. Podczas przejazdu nie zabraknie dobrego kina, muzyki oraz regeneracyjnych napojów i przekąsek … .

Kraków ! Historia kołem się toczy, w związku z tym skończymy tam, gdzie zaczęliśmy. W Krakowie, gdzie wylądujemy w godzinach wieczornych. Tutaj zapewne będą miały miejsce gorączkowe rozmowy na temat następnej wyprawy. Przyzwyczailiśmy się. ;-)

.
CO OBEJMUJE KOSZT WYJAZDU?
przejazd autokarem klasy LUX (wygodne siedzenia, toaleta, klimatyzacja, barek, wideo),

noclegi ze śniadaniami w hotelach/pensjonatach,

zwiedzanie z przewodnikiem,

ubezpieczenie {KL: 10.000 € ; NNW: 2.000 € ; bagaż: 200 €},

degustację lokalnych trunków,

wszelkie opłaty klimatyczne oraz transgraniczne,

identyfikatory, smycze, mapki, materiały organizacyjne itp.

klubowy „welcome drink”

… oraz standardowo, wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę ;-)

.
OPCJONALNE KOSZTY DODATKOWE:
fakultatywny rejs statkiem po Morzu Czarnym – 30€

dopłata do pokoju 2-osobowego – 150 zł/os . (dopłata łączna za wszystkie noclegi)

opcjonalne wstępy do wybranych obiektów – ok. 10€

 

W CELU REZERWACJI MIEJSCA NALEŻY WYPEŁNIĆ FORMULARZ [LINK]

 

W dziale „Aktualności” na bieżąco publikujemy informacje praktyczne oraz szczegółowe ceny poszczególnych artykułów. Ponadto jesteśmy otwarci na wszelkie pytania oraz uwagi.

Serdecznie pozdrawiamy,
Ekipa Venture Club Polskakontakt