Majówka’20 – Mołdawia – Ukraina (Kresy) – Bukowina – Naddniestrze

MoldovaW CELU REZERWACJI MIEJSCA NALEŻY WYPEŁNIĆ FORMULARZ [LINK]
Podczas rezerwacji w polu „Nazwa wyjazdu” należy wpisać hasło „Majówka”.
(Wymagany ważny paszport)

Koszt: 689 zł

Termin: 29 kwietnia (środa – g.23:30) – 04 maja (poniedziałek – wieczór)

 

Środa (g.23:30)

Naszą przygodę rozpoczniemy w Krakowie, dokąd z każdego miejsca w Polsce można dojechać bezproblemowo chociażby pociągiem, autobusem Wyjazd spod Pomnika Grunwaldzkiego na Placu Matejki (zobacz mapę) o 23.30. Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej!Plac Jana Matejki - Pomnik GrunwaldzkiWesoły autokar, wyposażony w wygodne rozkładane oraz rozsuwane fotele, toaletę, lodówkę, barek itp., zabierze nas w niezapomnianą podróż. Czas będziemy umilać sobie dobrą muzyką, filmami i karaoke. Zabierz kilka swoich ulubionych kawałków i pokaż nam, co lubisz!Jedziesz z nami pierwszy raz? Witamy na pokładzie!VCPCoachBardziej doświadczeni i zaprawieni w boju koledzy i koleżanki w mig wprowadzą Cię w arkana naszej radosnej gromadki! Jedziesz pierwszy, drugi, sto osiemdziesiąty raz? Zabierz trochę „prowiantu” – integrację czas zacząć! Po drodze planujemy częste (co ok. 3 godziny) postoje na stacjach benzynowych. Można rozprostować kości i uzupełnić zapasy.

Czwartek
Nad ranem dojedziemy do Lwowa – dawnej stolicy Galicji. Zobaczymy Wysoki Zamek z Kopcem Unii, skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta i okolicy.Lwów WS Następnie przejdziemy na starówkę z pięknym rynkiem, zobaczymy katedrę – jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie, Kaplicę Boimów – pomnik architektury i rzeźby manierystycznej,Lviv old town, Ukraine Katedrę Ormiańską – budowlę nawiązującą stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie, Cerkiew Wołoską – wzniesioną przez włoskiego budowniczego Pawła Rzymianina w stylu włoskiego odrodzenia.Lwów obraz Zobaczymy Wieżę Prochową, kościół św. Andrzeja oraz klasztor Bernardynów – jeden z najpiękniejszych kościołów Lwowa.TarnopolPrzejazd do Tarnopola, gdzie czeka nas czas wolny na Starym Mieście.
Następnie dojedziemy na nocleg w Kamieńcu Podolskim. Kamieniec Podolski panorama smPo zakwaterowaniu wyjście na miasto, gdzie zobaczymy bramy miejskie, rynek oraz ratusz, a z chętnymi udamy się na integracyjną „biesiadę”, podczas której nie zabraknie tradycyjnych potraw oraz trunków.KamieniecPodolski

Piątek
Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu przejazd w kierunku granicy z Mołdawią. Dla chętnych, z samego rana będzie możliwość odwiedzenia największej twierdzy Kresów Rzeczypospolitej.Kamieniec PodolskiPo przekroczeniu granicy ukraińsko–mołdawskiej, przejazd do miasta Bielce – zwanego „stolicą północnej Mołdawii”. Primaria_BaltZobaczymy m.in. Pałac Biskupi, świątynię katolicką św. Archaniołów oraz Dom Polski. Czas wolny.pałąc biskupi Następnie pojedziemy do Monastyru Saharna założonego przez Mnicha Bartholomew Bandyhanda w 1777 r. na miejscu pustelni.ms Klasztor zbudowany jest w wąskim i głębokim wąwozie nad brzegiem górskiego strumienia i słynie ze świętego źródła o właściwościach leczniczych.unnamed Klasztorny kompleks składa się z kościołów: zimowego – Assumption i letniego – St. Kościół Trójcy, dom wcześniejszy, refektarz z kuchnią, piekarnią i stróżówkami z celami mnicha. Wszystkie te konstrukcje są rozmieszczone na trzech naturalnych tarasach.moldova Następnie zwiedzanie Monastyru Wniebowzięcia Tipova założonego w XVI/XVII wieku przez mnichów uciekających przed Tatarami.Tipova Malowniczy widok na Dniestr. Przejazd do Orheiul Vechi, kompleksu muzealnego, gdzie zobaczymy ślady cywilizacji ludów żyjących pomiędzy rzekami Dniestr i Prut.wp2219871 Zwiedzanie wykutego w skale monastyru St. Maria Dormana i muzeum etnograficznego.Chisinau_Center Przejazd do stolicy Mołdawii – Kiszyniowa oraz zakwaterowanie. Dla chętnych Kiszyniów „by night”. czyli impreza w najciekawszych miejscach życia nocnego do białego rana.by night

Sobota
Po śniadaniu wyjazd fakultatywny do Naddniestrza – nieuznawanego państwa ze stolicą w Tyraspolu,tyraspolobejmującego tereny położone na lewym brzegu Dniestru oraz prawobrzeżne miasto Bendery (Tighina).tpWobec stolicy Naddniestrza często używa się określenia „sowiecki skansen”.
plac
Krążą legendy na temat braku wielu znanych nam z „naszego” świata udogodnień – jak internet, płatność kartą czy telefony komórkowe.Bender_Fortress._Church Zobaczymy m.in. zamek w Benderach,Bender_Fortress_Citadel a w samym Tyraspolu Pomnik Chwały Wojennej, który w rzeczywistości składa się z czołgu, cerkwi i kilku monumentów.Naddniestrze W naszej wyprawie skupimy się głównie na codziennym życiu mieszkańców. puszkinNigdzie indziej nie zapłacicie plastikowymi monetami.moneta Czekają nas niezapomniane chwile biesiady, podczas której wysłuchamy niezwykłych historii – zwłaszcza od starszych mieszkańców Naddniestrza.domsovyetovPóźnym popołudniem powrót do Kiszyniowa. Dla chętnych spacer po zabytkowym centrum.PrimariaChisinau Zobaczymy m.in.: budynek ratusza, Łuk Triumfalny, prawosławną katedrę Narodzenia Pańskiego, a także kultowy pomnik króla Mołdawii Stefana Cel Mare.Armenian_street_Chisinau Wieczorem tradycyjnie kolejna porcja integracji … ;-)

Niedziela
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wizyta w słynnej winiarni Cricova – podziemnym mieście winWinnice (ponad 100 km wykutych w skałach korytarzy oraz ulic nazwanych gatunkami win), gdzie będzie możliwość zakupu wyśmienitych win m.in. Chardonnay i Cabernet.Cricova tunel Po przekroczeniu granicy zatrzymamy się w Czerniowcach, nazywanych „małym Wiedniem Wschodu”,Czerniowce gdzie zobaczymy ratusz, teatr, Żydowski Dom Ludowy, Rumuński Pałac Narodowy, Pałac Metropolitów Bukowińskich, zabytki sakralne różnych wyznań obecnych w mieście.Czerniowce Uniwersytet Czas wolny na jednej z najpiękniejszych ulic miasta.Czerniowce Plac TeatralnyPrzejazd na nocleg, gdzie czeka nas pożegnalna kolacja połączona z dużą dozą integracji ,,, ;-) Restaurant

Poniedziałek
Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu przejazd do Stanisławowa – trzeciego co do wielkości, po Lwowie i Krakowie mieście Galicji.Stanisławów Zobaczymy m.in. rynek, ratusz, kolegiatę z nekropolią Potockich, kościół ormiański oraz synagogę.Stanisławów ratuszI już wracamy do ojczyzny. Podczas przejazdu nie zabraknie dobrego kina, muzyki oraz regeneracyjnych napojów i przekąsek … Po drodze zatrzymamy się na obiad w sprawdzonej knajpce z dobrym lokalnym jedzeniem.Kraków ! Historia kołem się toczy, a Władysław Stanisław Reymont w „Chłopach” doskonale ukazał nam cykliczność życia – w związku z tym skończymy tam, gdzie zaczęliśmy.ekipaW Krakowie, gdzie wylądujemy w godzinach wieczornych. Tutaj zapewne będą miały miejsce gorączkowe rozmowy na temat następnej wyprawy. Przyzwyczailiśmy się. ;-)

.
CO OBEJMUJE KOSZT WYJAZDU?
przejazd autokarem klasy LUX (wygodne siedzenia, toaleta, klimatyzacja, barek, wideo),

noclegi ze śniadaniami w hotelach/pensjonatach,

pożegnalną obiadokolację w niedzielę,

zwiedzanie z przewodnikiem,

ubezpieczenie {KL: 10.000 € ; NNW: 2.000 € ; bagaż: 200 €},

degustację lokalnych trunków,

identyfikatory, smycze, mapki, materiały organizacyjne itp.

klubowy „welcome drink”

… oraz standardowo, wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę ;-)

.
OPCJONALNE KOSZTY DODATKOWE:
wyjazd fakultatywny do Naddniestrza – 20€

dopłata do pokoju 2-osobowego – 120 zł/os . (dopłata łączna za wszystkie noclegi

opcjonalne wstępy do wybranych obiektów – ok. 10€

 

W CELU REZERWACJI MIEJSCA NALEŻY WYPEŁNIĆ FORMULARZ [LINK]

 

W dziale „Aktualności” na bieżąco publikujemy informacje praktyczne oraz szczegółowe ceny poszczególnych artykułów. Ponadto jesteśmy otwarci na wszelkie pytania oraz uwagi.

Serdecznie pozdrawiamy,
Ekipa Venture Club Polskakontakt