Zakończenie Lata 23.IX-02.X Bośnia – Chorwacja – Czarnogóra – Dalmacja – Hercegowina

Mostar

Koszt wyjazdu 899zł + 100€ obejmuje:

-przejazd autokarem klasy LUX (wygodne siedzenia, toaleta, klimatyzacja, barek, wideo),

-noclegi z wyżywieniem BB w hotelach oraz pensjonatach ***,

-zwiedzanie z przewodnikiem,

-ubezpieczenie {KL: 10.000 € ; NNW: 2.000 € ; bagaż: 200 €},

-napoje oraz przekąski na trasie,

-degustację lokalnych trunków,

-identyfikatory, smycze, mapki, materiały organizacyjne itp.

-klubowy „welcome drink”

… oraz standardowo, wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę ;-)

 

(Brak obowiązku testów oraz szczepień)

(Paszport nie jest wymagany, wystarczy ważny dowód osobisty)

Piątek

Naszą przygodę rozpoczniemy w Krakowie, dokąd z każdego miejsca w Polsce można dojechać bezproblemowo chociażby pociągiem, autobusem, samolotem. Wyjazd spod Galerii Krakowskiej od strony ulicy Pawiej obok dworca PKP (zobacz mapę) o 23.30. Prosimy o przybycie 15min wcześniej! MiejsceSpotkania Wesoły autokar, wyposażony w wygodne rozkładane oraz rozsuwane fotele, toaletę, lodówkę, barek itp., zabierze nas w niezapomnianą podróż. Czas będziemy umilać sobie dobrą muzyką, filmami i karaoke. Zabierz kilka swoich ulubionych kawałków i pokaż nam, co lubisz! Jedziesz z nami pierwszy raz? Witamy na pokładzie!

VCPCoach

Bardziej doświadczeni i zaprawieni w boju koledzy i koleżanki w mig wprowadzą Cię w arkana naszej radosnej gromadki! Jedziesz pierwszy, drugi, sto osiemdziesiąty raz? Zabierz trochę „prowiantu” – integrację czas zacząć! Po drodze planujemy częste (co ok. 3 godziny) postoje na stacjach benzynowych. Można rozprostować kości i uzupełnić zapasy.

 

Sobota

Po wesołej nocy w autokarze, nad ranem przebudzimy się na granicy Węgiersko-Chorwackiej, skąd udamy się do Zagrzebia, Przewidujemy czas wolny oraz wspólny spacer połączony ze zwiedzaniem.

.Zagreb - Centre

Zagrzeb, położony w głębi kraju nad rzeką Sawą z architekturą przypominającą inne ośrodki Monarchii Austro-Węgierskiej, to miasto o dwóch obliczach: posiada urokliwą starówkę, jednocześnie będąc nowoczesną europejską metropolią. O niezwykłości Chorwacji nikogo przekonywać nie trzeba – już od dawna ten zakątek Europy jest chętnie odwiedzany przez turystów.

Zagreb - Ilica

O ile jednak wybrzeże Adriatyku jest popularną oazą wypoczynku, o tyle Zagrzeb to ciągle miasto nieodkrytym – więc warto nadrobić zaległości i dać się oczarować niezwykłemu urokowi chorwackiej stolicy. Zwiedzanie zakończymy w jednej z lokalnych knajpek, gdzie będziemy mieli możliwość integracji połączonej z kosztowaniem tradycyjnych chorwackich potraw. Po południu udamy się na zakwaterowanie w okolice Bihaca, gdzie czeka nas solida porcji integracji … ;-)

Niedziela

Po śniadaniu, dla chętnych wyjazd fakultatywny do Parku Narodowego Una, w którym znajdują się najpiękniejsze wodospady w Bośni i Hercegowinie. Park leży w północno-zachodniej części Bośni i Hercegowiny, przy granicy z Chorwacją.wodospad-una Powstał w 2008 roku i rozciąga się m.in wzdłuż doliny rzeki Una i kanionu rzeki Unac. Miejscami przez rzekę Una przechodzi granica pomiędzy tymi dwoma krajami.UnaParkW miejscowości Martin Brod zobaczymy dwa wodospady. Wielki wodospad na Unie i Małe Wodospady. Całkowita długość kompleksu wodospadów wynosi 800 metrów, różnica wysokości to 54 metry i tworzą bardzo ciekawe większe i mniejsze kaskady. Martin Brod to teren tufowy, a płynąca rzeka tworzy liczne kanały.Martin Brod

Po południu udamy się do Bihaca, to nieduże miasto położone w północno zachodniej części kraju, przy granicy z Chorwacją, przez które przepływa piękna, krystalicznie czysta rzeka Una.Bihac Zobaczymy m.in. Meczet Fethija, to jeden z bardziej charakterystycznych budynków w mieście. Powstał w XIII w. i pierwotnie był kościołem katolickim. Jest też najstarszym, gotyckim budynkiem w całej Bośni i Hercegowinie. Meczetem stał się w XVI w. gdy tereny te znalazły się pod rządami Imperium Osmańskiego, Zvonik, czyli po prostu dzwonnicę, stanowiła niegdyś część okazałego kościoła katolickiego pw. św. Antoniego. BihacMeczetŚwiątynia powstała pod koniec XIX w. i miała 900 m² powierzchni. W 1941 r. dokonano jej rozbudowy, co uczyniło ją trzecim największym kościołem Bośni i Hercegowiny. Niestety 3 lata później Bihac został zbombardowany, a świątynia została bardzo mocno uszkodzona. Z tego niegdyś naprawdę dużego budynku ostała się jedynie kwadratowa dzwonnica, którą wciąż można podziwiać. Tuż obok dzwonnicy wznosi się inna wieża, czyli Kapetanova Kula. Prawdopodobnie zbudowana została w XVII w.. Stanowiła ważny element fortyfikacji Bihaca. BihacPW centrum miasta, nad brzegiem Uny, rozciąga się Gradski Park, czyli Park Miejski. To przyjemny, rekreacyjny teren. Znaleźć tam można liczne alejki spacerowe oraz lokale gastronomiczne skryte w cieniu drzew. Popularnym celem spacerów jest też Gradski otok, czyli niewielka wysepka powstała na Unie. Prowadzą tam ze stałego lądu dwa mosty. Wieczorem przewidujemy kolejną porcję integracji połączonej z bardzo dobrą, pozytywną zabawą … ;-)

Poniedziałek

Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu przemierzymy niezwykle urokliwą trasą wzdłuż wąwozów, kanionów oraz mostów.PlivskoJezero Zatrzymamy się nad jeziorem Plivsko, skąd udamy się do królewskiego miasta na wodospadzie – Jajce. Oprócz slynnego wodospadu, zobaczymy róznież imponujące katakumby.Jajce Następnie przejedziemy wzdłuż rzeki Vrbas do zjawiskowego jeziora Ramsko.Ramsko JezeroPo drodze do Mostaru zatrzymamy się w Jablanicy przy instalacji upamiętniającej partyzancką obronę przed Niemcami w Bitwie nad Naretwą.Jablanica Zakwaterowanie w Mostarze, jednym z bardziej znanych miast w Bośni i Hercegowinie oraz prawdziwej perełce Bałkanów. Zaraz po Sarajewie, Mostar jest piękną wizytówką Bośni i Hercegowiny. Sama nazwa miasta wzięła się od słowa mostari – czyli osoby pilnującej mostu. Bowiem największą atrakcją Mostaru jest Stary Most, rozpięty nad rzeką Neretwą.MOstar Jednak to nie wszystko, co można zobaczyć w tym bośniackim mieście. Standardowo czeka nas kolejna wesoła noc … ;-)

 

Wtorek

Po śniadaniu czeka nas wyjazd fakultatywny do najciekawszych zakątków Hercegowiny. Zobaczymy m.in. Medziugorie, wodospady Kravica, Blagaj oraz Počitelj. medjugorgepanWodospady Kravica to miejsce ukryte gdzieś daleko, na odludziu, wśród lasów, nad rzeką i z dziewiczym krajobrazem. W wyobraźni to raj, który pobudza wszystkie zmysły. 15328W upalny dzień na skórze czujesz lekki powiew chłodu. Schodzisz po schodach i widzisz nieckę, a w niej jezioro i zespół kilkunastu niemałych wodospadów. Dookoła otacza Cię zieleń, gwar ptaków i… ludzi. Wytężasz wzrok, a tam bar i kąpiący się w jeziorze tubylcy. Nie trzeba już szukać sztucznych basenów z biczami wodnymi. KraviceTutaj prawie wszystko jest naturalne. Jeszcze nie zniszczony przez człowieka krajobraz jest tym, którego się szuka od wielu lat. Rozstrzelone na ponad 100m szerokości wodospady same w sobie są niemałą atrakcją, a do tego wszystkiego możesz zanurzyć się w głębinach czystej wody, dotknąć i poczuć atmosferę tego miejsca. medjugorgeMedziugorie to popularny ośrodek pielgrzymkowy w Europie. Corocznie przybywa tu 2,2–2,5 mln pielgrzymów. Jego główny punkt stanowi kościół pw. świętego Jakuba, zaś w pobliżu sąsiednich wsi Bijakovići i Zvirovići znajdują się dwa często odwiedzane wzniesienia: Wzgórze Objawień (Podbrdo) – miejsce pierwszych objawień oraz Góra Krzyża (Križevac). W miejscach objawień ustawiono krzyże. Dodatkowo, w drodze na Podbrdo umieszczono płaskorzeźby z brązu, przedstawiające tajemnice różańca, zaś przy szlaku na Križevac – stacje drogi krzyżowej. W miejscach modlitwy pielgrzymi zostawiają kawałki papieru z obietnicami, prośbami, obrazki, różańce i kwiaty, czasem ustawiają małe krzyże.Blagaj W Blagaju odwiedzimy klasztor Derwiszów malowniczo położony nad źródłem rzeki Buny, a w Počitelju będziemy mieli okazję wejść do jednego z najładniejszych meczetów na Bałkanach oraz podziwiać przełom Neretwy ze średniowiecznej twierdzy górującej nad miasteczkiem.pocitelj Późnym popołudniem czas na Mostar, to miejsce wyjątkowe, dlatego zaczniemy od dłuższego spaceru, podczas którego będziemy mogli podziwiać piękno nieformalnej stolicy Herzegowiny. A jest co podziwiać – wszak historia miasta sięga starożytności!Mostar - Traditional Dive from Stari Most Jednym z najpiękniejszych i najstarszych zabytków Mostaru jest słynny most, zbudowany z białego kamienia. Jego historia sięga jeszcze czasów średniowiecza, kiedy po powstaniu twierdzy tureckiej zburzono most drewniany.

Element ten doskonale komponuje się z całym otoczeniem, bowiem większość miejskich zabudowań również postała z tego budulca. Wznoszący się 20 m nad wodą most, przypominający sylwetką półksiężyc, wybudowano z 456 bloków białego marmuru, połączonych żelaznymi klamrami. Znajduje się na liście UNESCO. Na uwagę zasługuje zresztą cała starówka.

Mostar

Po najbardziej znanej uliczce – Kujundżiluk – w ciągu dnia przemieszcza się wielojęzyczny tłum turystów. Na jednym końcu uliczki, od strony rzeki, można zwiedzić stary dom turecki z 1635 r. Po domu, w którym zachowano stary wystrój, chodzi się boso po kolorowych dywanach. Na drugim końcu Kujundżiluk jest meczet Koskin Mehmed-paszy z 1617 r. Jest to jedyny meczet w Mostarze, w którym zachowały się malowidła i dekoracje ścienne.Mostar nightlife Największą świątynią w mieście jest Meczet Karadjoz-Bega z 1557 r., łatwo go wypatrzeć z daleka – ma bardzo wysoki minaret, z którego rozciąga się widok na dużą część miasta. Pobliskie stragany obfitują w pamiątki oraz wyroby rękodzielnictwa – mostarscy rzemieślnicy słyną z wyrobu pięknych tac, naczyń, lamp, ręcznie wykuwanych z cienkiej blachy. Nie brak tu również pamiątek z okresu II Wojny Światowej i byłej Jugosławii oraz ostatniej wojny na Bałkanach. Najwytrwalszych czeka Mostar „by night” ;-)

 

Środa

Po śniadaniu oraz wykwaterwaniu udamy się do Trebinje, gdzie zobaczymy piękną starówkę, malownicze cerkwie na wzgórzach i krystalicznie czystą rzekę przecinającą miasto. Trebinje.Miasto słynie z winnic i produkcji naprawdę doskonałego wina. Większość atrakcji Trebinje kumuluje się na stosunkowo niedużym obszarze.Trbinje Dzięki temu zwiedzanie nie zajmie dużo czasu i będziemy mogli wygospodarować czas na relaks w winiarni lub nad brzegiem rzeki Trebišnjicy.TrebinjeAT Następnie udamy do Herceg Novi – najczęściej, obok Budvy i Kotoru, odwiedzanego miasta Czarnogóry. Nazywane jest ono „miastem kwiatów”, gdyż w porównaniu z innymi czarnogórskimi miejcowościami wybrzeża ma najbardziej śródziemnomorski charakter (zobaczymy masę cyprysów, palm i drzew cytrusowych, znany jest też tutejszy ogród botaniczny, w którym rośnie 2000 śródziemnomorskich, subtropikalnych i tropikalnych roślin).Herceg Novi Miasto leży u stóp góry Orjen na wprost wejścia do Zatoki Kotorskiej, w odległości 7 km od otwartego morza i pełne jest zabytków architektury – zarówno romańskich, bizantyńskich, barokowych, jak i orientalnych. Najważniejszym z nich jest twierdza Kanli kula wzniesiona przez Turków w drugiej fazie ich panowania w mieście (1539-1687). W języku tureckim „Kanli kula” oznacza „Krwawą wieżę” – przez długie lata w twierdzy znajdowało się więzienie. Na murach, po których można chodzić, koniecznie trzeba sobie zrobić pamiątkową fotkę na jednej z armat. Herceg Novi Old TownOgólnie forteca to świetne miejsce, by poczuć ducha miejsca, a dodatkowo roztacza się z niej piękna panorama okolicy. Inne zabytki to:

  • Trg Herceg Stjepana, plac miejski (nazywany też Belavista – „piękny widok” – ze względu właśnie na widok, jaki się stąd roztacza na Bokę Kotorską,
  • wieża zegarowa z 1667 r., zamykająca plac Belavista od zachodu i prowadząca schodami Króla Tvrtko do głównego placu miasta,
  • leżąca nad samym morzem, zbudowana przez Wenecjan w XVIII w. cytadela (legła w gruzach podczas trzęsienia ziemi w 1979 r.),
  • twierdza Španjola, znajdująca się na wzgórzu ponad miastem,
  • świątynie w dzielnicy Topla – Cerkiew Zbawiciela z XVIII wieku, Cerkiew św. Jerzego z XVII wieku oraz kościół św. Antoniego.Herceg NoviObowiązkowo trzeba też pospacerować tętniącymi życiem wąskimi uliczkami Starego Miasta, które prezentują się bardzo interesująco, a stojące przy nich domy zbudowano w stylu architektonicznym charakterystycznym dla tych rejonów. Następnie czeka nas zakwaterowanie oraz czas wolny na relaks, plażowanie itp.

Czwartek

Po śniadaniu, dla chętnych wyjazd fakultatywny. Zaczniemy od zatoki Kotorskiej, to jedna z najciekawszych atrakcji Czarnogóry (Crna Gora) i jedna z najpiękniejszych zatok na świecie. Przyciąga nie tylko krajobrazami przypominającymi norweskie fiordy, ale również zabytkowymi miasteczkami, malowniczymi wyspami czy plażami. Nazywana bywa Boka, co po włosku (bocca) oznacza usta. Gdyby spojrzeć na nią z góry, to właśnie podobny kształt można zobaczyć.Kotorska Zatoka Kotorska składa się z czterech mniejszych zatok połączonych kanałami. Otaczają ją dwa masywy Alp Dynarskich: góra Orjen na zachodzie i Lovcen na wschodzie. Wyjątkowa topografia oraz otoczenie wysokich gór sprawiają, że jest to jedno z najbardziej wilgotnych miejsc w Europie. Boka Kotorska to obowiązkowy punkt na trasie wycieczki do Czarnogóry. Następnie przejedziemy do Kotoru, miasteczka pełnego nieregularnych placów, świątyń i pałaców. Niesymetryczny układ pochodzi z okresu średniowiecza. Kotor - Panorama Chociaż w 1979 roku Kotor został wpisany na listę UNESCO, to jego zabytki są w większości nieodrestaurowane, a nawet opustoszałe i pozamykane. Ulice Starego Miasta nie mają nazw (za to każdy dom oznaczony jest osobnym numerem), w ich plątaninie postaramy się znaleźć XV-wieczny Pałac Namiestnika Wenecji (Kneževa palata), pałac rady miejskiej (Gradska vijećnica) z 1762 r., który w XIX w. wojska francuskie przekształciły w teatr, a także Katedrę św. Trypuna, której budowa została zakończona w 1166 r., a wnętrze skrywa wiele cennych zabytków. Nigdy niezdobyty przez Turków Kotor dzisiaj brany jest szturmem przez wielu przyjezdnych, którzy wędrują wzdłuż murów oraz pokonują niezliczone schodki prowadzące do twierdzy św. Jana.Kotor Przewidujemy czas wolny na posiłek w jednej z lokalnych konob – tradycyjnych tawern. Turyści ostrzą sobie tu zęby przede wszystkim na ryby i owoce morza, których okolica dostarcza w wielkim wyborze. Krewetki, langusty, ostrygi, mule, kalmary, pstrągi, karpie, węgorze przyrządzane są najczęściej na grillu, ale też na patelni, w garnku, w postaci szaszłyków, filetów, zup, potrawek. Kotor - Night Pora na wizytę w Budvie – mieście, którego początki sięgają IV w. p.n.e., a historia obfituje w przełomy i zmiany rządów. Znajdowało się ono pod panowaniem kolejno: Ilirów, Greków, Rzymian, Cesarstwa Bizantyjskiego, Serbów, Republiki Weneckiej, Monarchii Habsburgów, Austrii, Jugosławii… Tak burzliwa i intrygująca historia wiąże się oczywiście ze sporą liczbą zabytków. Dane nam będzie podziwiać: – położoną na wysuniętym w morze cyplu, rozbudowaną i otoczoną murami przez Wenecjan w XV w. starówkę z cytadelą, której budowę rozpoczęto w V w. p.n.e., i murami obronnymi, których częścią jest twierdza Morgen z XIX w., – Konkatedrę św. Jana Chrzciciela – największą budowlę sakralną miasta z uważanym za cudowny obrazem Matki Boskiej Budvańskiej, – kościół Santa Marija in Punta – najstarszą budowlę w mieście, zbudowaną w 840 r. przez benedyktynów, – dwie cerkwie (w tym jedną z XII w.). Budva W okolicy znajduje się też wyspa św. Mikołaja – największa (2 km długości) wysepka na czarnogórskim wybrzeżu, nazywana przez autochtonów Hawajami. Wieczór spędzimy w Budvie, która stanowi centrum obleganej przez turystów Riwiery Budvańskiej, która rozciąga się od zatoki Trašte po Petrovac. Miejscowość przyciąga (poza zabytkami) malowniczymi widokami, wspaniałą roślinnością śródziemnomorską oraz licznymi piaszczystymi plażami. Odbywa się tam Festiwal Piosenki Śródziemnomorskiej i Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Tak, to możliwe – na żywo Budva wygląda jeszcze lepiej niż na przedstawionych fotkach!beach party Uff, chyba wystarczy – czas wracać do pensjonatu na kolejną imprezę integracyjną ;-)

 

Piątek

Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu przejedziemy niezwykle malowniczą trasą na Bałkanach, która wiedzie wzdłuż granicy Bośni oraz Czarnogóry.

Po drodze zatrzamy się w licznych punktach widokowych. ;-) Po południu dojedziemy do Sarajewa, które jest jednym z najpiękniejszych miast Bałkanów. Zakwaterujemy się, a tuż po regeneracji ruszamy w miasto na specjalnie przygotowaną trasę, gdzie czeka nas zwiedzanie okraszone sporą dozą integracji.   120522071728_sarajevo_mon_amour_by_edamak-d33k0wv Sarajewo jest znane Polakom głównie z zimowych igrzysk olimpijskich, które odbyły się tu w roku 1984, oraz z historycznego zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Dziś miasto jest stolicą kraju, zamieszkaną przez ponad 300 tysięcy ludzi. To sama esencja Bałkanów. Tu katolickie kościoły, prawosławne cerkwie, żydowskie synagogi oraz islamskie meczety sąsiadują ze sobą od wieków. To miasto, które jak żadne inne wywiera niesamowite wrażenie na przybyszach.Sarajevo river Co dane nam będzie zobaczyć podczas połączonego ze zwiedzaniem spaceru? Naszym łupem padnie przede wszystkim starówka – wybitnie turystyczne miejsce: wszędzie dookoła znajdują się kawiarnie, restauracje, sklepy z pamiątkami, a wszystko to w zabytkowej zabudowie pamiętającej jeszcze czasy świetności Imperium Osmańskiego. To właśnie Turcy przyczynili się do największego rozkwitu miasta. Stare Miasto pełne jest zabudowań religijnych i unikatowych przykładów architektury bośniackiej. We wschodniej części dzielnicy widoczne są wpływy tureckie, natomiast zachodnia część charakteryzuje się nurtami architektonicznymi i kulturalnymi z Austro-Węgier.Sarajevo street Wśród głównych atrakcji Starego Miasta można wymienić katedrę Serca Jezusowego, synagogę, targ Baščaršiję, Begovą džamiję, medresę Seldžukiję. Na południowych obrzeżach starówki, nad rzeką Miljacką znajduje się miejsce dokonania zamachu na Franciszka Ferdynanda Habsburga – wydarzenie to stało się powodem wybuchu I wojny światowej.Szczególnie niezwykłym miejscem jest Begova džamija – meczet Gazi Husrev-Bega (z 1530 r.), uważany za najważniejszy w całej Bośni. Do kompleksu religijnego należą także dwa mauzolea (w większym znajduje się pozłacany sarkofag samego fundatora), 45-metrowy minaret oraz medresa (szkoła średnia). Sebilj at Baščaršija Medresa Seldžukija (czasowo nazywała się Kuršumlija od tureckiego „kuršum” – „ołów”, gdyż dach kryty jest płytkami ołowianymi) to zabytkowa muzułmańska szkoła religijna z XVI w. Sarajevo Baščaršija zaś to główny plac handlowy Sarajewa, o wielowiekowej tradycji. Dziś także możemy podziwiać tu m.in. kowali przy pracy. Na naszych oczach wyrabiają oni np. słynne tygielki do kawy, a sprzedawcy głośno targują się z kupującymi. Następnie część z nas zapewne uda się do pokoi, natomiast nocne marki zapraszamy na imprezę do białego rana w klimatach bałkańskich w jednym z rekomendowanych klubów! Nightlife Sobota

Po śniadaniu oraz wykwaterowaniu udamy się na północ w kierunku granicy bośniacko-chorwackiej. Po południu zatrzymamy się w Osijeku, to piękne miasto położone nad rzeką Drawą.Osijek Miasto rozciąga się wzdłuż rzeki Drawy i podzielone jest na dwie części: Gornji grad i ­Dolnji grad. Między tymi dwiema częściami znajduje się stare miasto. Latem, nad brzegiem Drawy, mieszkańcy odpoczywają na plaży Copacabana, skąd rozpościera się piękny widok na panoramę miasta.Osijek BeachOsijek, największe miasto Slawonii i stolica żupanii osijecko-barańskiej. Historia miasta sięga czasów rzymskich, kiedy istniała tu osada wojskowa Mursa. Nazwa Osijek pojawiła się po raz pierwszy w 1196. Od początków XII wieku miasto było ośrodkiem handlowym i portem. W latach 1526-1687 Osijek znajdował się w granicach imperium osmańskiego. Ślady średniowiecznego i tureckiego miasta zachowały się do dzisiaj. captionOsijekW Osijeku zachowały się resztki murów starej tureckiej fortecy, znanej dziś jako Turski zid (turecki mur) lub Filebejeva utvrda (fort Filibeja), leżący obok drogi prowadzącej do Tvrđi, czy na stare miasto. Po licznych atrakcjach czeka nas kontynuacja integracji w drodze do ojczyzny. Po drodze przewidujemy nocny przejazd tętniącymi życiem arteriami Budapesztu. ;-) Budapeszt - Most Łańcuchowy Niedziela

Historia kołem się toczy, w związku z tym skończymy tam, gdzie zaczęliśmy. W Krakowie, gdzie wylądujemy w godzinach porannych.Sunrise in Krakow. Poland

W CELU REZERWACJI MIEJSCA NALEŻY WYPEŁNIĆ FORMULARZ [LINK]

W dziale „Aktualności” na bieżąco publikujemy informacje praktyczne. Ponadto jesteśmy otwarci na wszelkie pytania oraz uwagi.

 

OPCJONALNE KOSZTY DODATKOWE:

- wyjazd fakultatywny do wodospadów Una – 15€ (w cenie koszty wstępów do parku)

- wyjazd fakultatywny do Medziugorie, wodospadów Kravica, Blagaj oraz Počitelj  – 20€ (w cenie bilety wstępu do parku Kravica)

- wyjazd fakultatywny Czarnogóra – 15€ (w cenie koszty wstępu do Kotoru oraz promu)

- dopłata do pokoju 2-osobowego – 40 €/os . (dopłata łączna za wszystkie noclegi)

 

Serdecznie pozdrawiamy,

Ekipa Venture Club Polska ;-)

kontakt